/Historia Fundacji
Historia Fundacji 2017-10-11T11:10:39+00:00

Fundacja EkoMost powstała w Krakowie w 2010 r. jako inicjatywa młodych osób, którzy czując odpowiedzialność za siebie i za otaczający nas świat, przyrodę i naturę postanowili pozytywnie, ale także praktycznie działać aby budować  „most” między przyrodą a człowiekiem i jego współczesnymi potrzebami.

W pierwszych latach naszej działalności zajmowaliśmy się przede wszystkim edukacją ekologiczną. Zrealizowaliśmy wiele projektów edukacyjnych m. in.:

• Świat na talerzu – we współpracy z organizacją Polska Zielona Sieć, która była współorganizatorem Festiwalu Zrównoważonego Rolnictwa, mającego na celu popularyzację wiedzy na temat suwerenności żywnościowej i zrównoważonego rolnictwa. Zachęcaliśmy do obejrzenia nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmów dokumentalnych oraz do uczestnictwa w ciekawych debatach i warsztatach.
  • Czysta Jazda czyli Pure Party– W ramach współpracy z samorządem studenckim Politechniki Krakowskiej Fundacja EkoMost zorganizowała pierwszą w historii Krakowa imprezę bez alkoholu, papierosów i narkotyków. Imprezy typu Pure Party odbywają się na całym świecie i są odpowiedzią na potrzeby osób szukających spokoju umysłu także poprzez autentyczną zabawę.
  • Wspieraliśmy takie inicjatywy jak ogólnopolską akcję rowerową Święto Cykliczne, czy Afrykamera, festiwal filmów Afrykańskich, pokazujący realia współczesnej Afryki.

W początkowych latach naszej działalności wspierało nas w wielu wspaniałych Partnerów z Krakowa: Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć (http://zielonasiec.pl/) , Zielony Instytut (http://zielonyinstytut.pl/), Polska Zielona Sieć (http://www.zig.eco.pl), oraz wiele wspaniałych osób, które zaangażowały swoją często niesamowitą energię na rzecz Fundacji EkoMost.

Od 2015 r. Fundacja EkoMost działa w Warszawie. Nasze główne cele i motywacje nie zmieniły się, ale w obecnym czasie działamy przede wszystkim na rzecz szerzenia zdrowia poprzez:

• organizację warsztatów Life Up! podnoszących energię życiową, promujących zdrowie, radość i równowagę życiową.
  • organizację warsztatów Przeżyć Raka skierowanych do osób przechodzących choróbę nowotworową oraz osób potrzebujących wsparcia w trudnym czasie walki z chorobą.
  • edukowanie na temat praktycznegowykorzystywania roślin i ziół leczniczych dla potrzeb naszych organizmów, które odbywa się m. in. poprzez warsztaty Trening Zdrowia i Cery.

Wierze, że każdy dzięki zbliżeniu do natury, jej bogactw i energii może przywrócić równowagę w swoim życiu. Natura także potrzebuje dziś często naszego wsparcia, oraz świadomości tego jak mądrze w zrównoważony sposób możemy z niej korzystać.

Z miłości do natury stałam się działaczką społeczną, 8 lat temu założyłam Fundację EkoMost, która zajmuje się edukacją ekologiczną. W ramach Fundacji przeprowadzamy wiele warsztatów i spotkań dotyczących edukacji ekologicznej i zdrowego trybu życia. Jeśli te tematy są ci bliskie, chcesz działać, tworzyć i budować lepsze jutro gdzie oprócz rozwoju będzie też miejsce dla równowagi życiowej, natury i przyrody, zapraszamy Cię dołącz do nas! To wielka radość angażować swoją energię, swój czas, i swoje talenty dla wspólnego dobra.

Justyna Sobolewska-Noël

Założycielka i Prezes Fundacji EkoMost